Facebook
instagram
telegram

عرفان صفاری رکورد آسیا را شکست

عرفان صفاری از تیم تهران در رقابت‌های قهرمانی دو و میدانی ناشنوایان کشور که هم‌اکنون در قزوین جریان دارد، با پرتاب وزنه به طول پانزده متر و 17سانتی‌متر ضمن کسب عنوان قهرمانی، رکورد آسیا را شکست

 پس از شکستن رکورد پرتاب وزنه ناشنوایان آسیا؛

عرفان صفاری: برای شکستن رکورد المپیک فقط به حمایت مسوولین نیاز دارم

عرفان صفاری

رکورددار پرتاب وزنه ناشنوایان آسیا گفت: با حمایت مسوولین می خواهم رکورد المپیک ناشنوایان را نیز ارتقا دهم.

 به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران عرفان صفاری  اظهار کرد: من متولد سال 1364 هستم و  از سن 8 سالگی با رشته های ورزشی ژیمناستیک، فوتبال، شنا و والیبال ورزش را آغاز کردم و در مسابقات کشوری والیبال نیز حضور داشتم اما پس از آسیب در مسابقات والیبال توسط مصطفی نجفی که از قهرمانان دو و میدانی المپیک ناشنوایان است وارد این رشته شدم.صفاری که رکورد آسیا را شکسته است،

وي ادامه داد: در حال حاضر تنها هدف من  المپیک 2013 ناشنوایان است و می خواهم رکورد المپیک ناشنوایان را نیز ارتقا دهم اما برای رسیدن به این هدف به حمایت مسوولین احتیاج دارم تا بتوانم با آرامش خاطر به این هدف دست پیدا کنم و برای کشورم افتخار آفرین باشم.

وی  اظهار کرد: پدرم بازنشسته است و من تنها مشکلی که در تمرینات دارم مشکل مالی است چون برای تمریناتم هزینه های زیادی می پردازم و علاوه بر تمرینات مجبور هستم کار هم بکنم تا قسمتی از مخارج خود را بپردازم. با توجه به اینکه به خاطر مشکل ناشنوایی مشکل استخدام نیز دارم.

 وی در ادامه گفت: در حال حاضر با حسین نثاری از مربیان بین المللی دو ومیدانی که من را با دنیای حرفه ای پرتاب وزنه آشنا کرد، همراه با شنواها در ورزشگاه شیرودی تمرین می کنم. تمرینات فشرده ای انجام می دهم که حدود 4 ساعت در روز است و توانستم با وجود اینکه وزنم از سایر ورزشکاران پرتاب وزنه کمتر است رکورد خود را 3 متر ارتقا دهم.

صفاری افزود : در این مدت چندین دوره در مسابقات کشوری شنواها نیز شرکت کرده ام و رکوردهای خوبی نیز بدست آوردم ولی هنوز حدود 3 متر با رکورد شنواها فاصله دارم. با شرکت در این مسابقات تجربه های خوبی نیز بدست آوردم.وی در پایان اظهار کرد: از زحمات جناب آقای علیمرادی که در بدو ورود خود با حضور در مسابقات کشوری و اهداء مدال باعث خوشحالی ناشنوایان شد، قدردانی می کنم. همچنین از مربیانی که زحمات زیادی برای من کشیدند، تشکر می کنم.

ارسال نظر


Scroll to Top