Facebook
instagram
telegram

هيچ وقت تئاتر را فراموش نكنيد( گپي كوتاه با خانم طهماسبي)

در آذر ماه امسال فرصتی دست داد تا با خانم طهماسبی دیداری تازه کنیم. ایشان علیرغم درگیری در نمایش «کرگدن» اوژن یونسکو(به کارگردانی همسرشان آقای فرهاد آئیش) و نمایش تقصیر(برای اجرا در آلمان) به دیدار ما آمدند.
خانم طهماسبی درباره هنر تئاتر و تاثیر آن در زندگی روزمره عنوان كرد:« ما اگر تئاتر کار نکنیم حالمان بد می­شود و انگار چیزی را گم کرده­ایم. به بچه ­ها توصیه مي‌كنم که هیچ وقت تئاتر را فراموش نکنند و همیشه در اين زمينه فعال باشند.»
خانم طهماسبی افزود:« اگر کسی تئاتر را به درستی کار کند باعث از بین رفتن استرس­ها ، ناراحتی­ها و افسردگی­هايش می­شود.»
ایشان همچنين درباره تئاتر کارگاهی توضيح داد و گفت:« تئاتر كارگاهي نوعي تئاتر است كه در آن بدون آنكه متني ارائه شود داستان شفاهاً به گروه گفته می­شود و گروه طبق خلاقیت و خوش فکری و حرکات جدید و نو، نمایش را برپایه بازیگری فردی به پیش می­برند .»


در ضمن صحبت­های ایشان آقای زینالی پیشنهاد کار طنز را دادند که خانم طهماسبی برای تکمیل صحبت ایشان، به موقعیت بازیگر  در نمايش طنز اشاره كرد و تاكيد كرد:« در این نوع نمایش بازیگر در حالی‌که تماشاچیان در حال خندیدن هستند باید موقعیت جدی خود را حفظ کردند كه اين كار دشوار است.»
خانم طهماسبی در پايان سخنانش پيشنهاد كرد که بچه ­ها به به مناسبت‌هاي مختلف از جمله تولد اعضاي موسسه اجراي تئاتر داشته باشند؛ چرا که این اجراها هم خاطره ­ها می­ماند و هم به بچه ­ها انرژی می­دهد. اجرای تئاتر کوتاه هم پیشنهاد دیگری بود که خانم طهماسبی ارائه دادند.
بعد از تمام شدن صحبت­های خانم طهماسبی بچه­ های نمایش زال و سیمرغ، به منظور قدردانی از خانم طهماسبی تئاتری فی ­البداهه اجرا کردند.
در انتها اعضای موسسه هدیه­ های به ایشان تقدیم کردند تا شاید گوشه­ ای از زحمات ایشان را جبران کرده و باعث ماندگاری ياد بچه ­ها در خاطر ایشان شود.

تئاتر زال و سیمرغ

ارسال نظر


Scroll to Top