Facebook
instagram
telegram

گرامیداشت روز جهانی ناشنوایان

مراسم گرامیداشت روز جهانی ناشنوایان، روز جمعه 8 مهر ماه 1390 با حضور مسئولان و اعضای موسسه حمایت از افراد با افت شنوایی در فرهنگسرای انقلاب برگزار شد.

  در این مراسم پس از تلاوت قرآن،  مدیر عامل محترم موسسه حمایت از افراد با افت شنوایی، سرکار خانم سیف درباره تلاش موسسه در رفع نیاز اعضای آن سخنرانی کردند و از تجربه چندین ساله ی موسسه و اتاق فکر آن تحت عنوان «مبنا» که جلساتی با موضوع طرح مشکلات جوانان دارد، یاد کردند. وی ضمن تشکر از همه همکارانی که که در راستای پیشبرد اهداف موسسه که زمینه ساز رشد و تکامل مادی و معنوی کم شنوایان است، تلاش داشته‌اند، از هر گونه کمکی در این زمینه استقبال کردند.

  تشکیل کلاس های قصه گویی، کتابخوانی، داستان نویسی، آموزش خانواده و فعالیت های خارج از موسسه همچون حذف کلمات کر و لال از دروس دبستان، جلسه با نیروی انتظامی، تعامل با برنامه سازان برای بهبود روابط اجتماعی کودکان کم شنوا، تماس با مجله موفقیت، ثبت کانون جوانان امید، شرکت در جشنواره تئاتر فجر از جمله فعالیت های این موسسه است که مدیرعامل محترم، اطلاعاتی درباره آنها در اختیار مهمانان قرار دادند.

  در ادامه برنامه، گروه تئاتر جوانان به اجرای اولین نمایش خود تحت عنوان "خاله از فرنگ برگشته" پرداختند و پس از آن موسیقی گروه ارف کودکان، با اجرای حرکات نمایشی و نواختن ساز اجرا شد.

  پس از اجرای موسیقی سنتی بزرگسالان و معرفی هنرمندان، از رییس محترم هیئت مدیره آقای دکتر آخوندی، دعوت شد تا در حضور مهمانان سخنرانی کنند. طی این سخنرانی از دست اندرکاران، تشکر به عمل آمد و توضیحاتی در مورد فعالیت های روزهای پنجشنبه در فرهنگسرای ابوسعید به دوستان داده شد.

  همچنین در این مراسم از هنرمندان گروه موسیقی سنتی تقدیر و لوحی به نشانه تشکر به ایشان تقدیم شد.

پس از آن آقای امینی مدیر محترم فرهنگسرای ابو سعید برای مهمانان صحبت کردند.

  اجرای نمایش عروسکی همراه با شعرخوانی ، شعبده بازی و طرح معما از جمله برنامه های سرگرم کننده‌ی تدارک دیده برای عزیزان کم شنوا و خانواده هایشان بود. سپس به کودکان و نوجوانان زیر 15 سال هدایایی  اهدا شد.

  در ادامه این جشن آواز سلفژ اجرا شد و از گروه آواز نیز با اهدای شاخه گل تشکر به عمل آمد. بار دیگر دو کودک از گروه ارف آهنگی را برای پخش از شبکه 5 سیما نواختند.

  در خاتمه برنامه‌ها از اعضای افتخاری موسسه قدردانی شد و پیش از  تقدیم هدایا به اعضای کم‌شنوای موسسه نمایش دوم گروه تئاتر به صحنه رفت.

ارسال نظر


Scroll to Top