Facebook
instagram
telegram

بازدید از روزنامه تابناک

امروز در یک اردوی علمی و فرهنگی جمعی از اعضای موسسه به سراغ دفتر روزنامه تابناک رفته اند .

ساختمان روزنامه تابناک در خیابان خالد اسلامبولی کوچه ششم واقع است .

تابناک یک روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی صبح ایران می باشد .

 

 

در این دید و بازدید اعضای موسسه از نزدیک با نحوه کارها آشنا شدند ، به عنوان مثال در بخش تحریر خبر تقریبا ده گروه جداگانه هر کدام یک موضوع خاص فعالیت می کنند .

در هر گروه یک سر دبیر و یک تحریریه فعالیت می کنند ، اسامی این گروه ها به شرح زیر است :

سیاست ، اقتصاد ، بازار ، فرهنگ و هنر ، حماسه ، حوادث ، جامعه ، ورزش ، جهان ، صفحه آخر

 

بعد از آن در بخش طراحی و صفحه آرایی با نرم افزار های مورد نیاز آشنا شدند ، به گفته یکی از طراحان تا 3 سال پیش از نرم افزار PageMaker برای صفحه آرایی استفاده می شد ولی در حال حاضر با نرم افزار InDesign که امکانات زیادی دارد صفحه آرایی را با آن انجام می دهند .

همچنین در این قسمت مطالب از خبرنگاران بخش تحریریه به صورت فایل word دریافت نموده و در فایل های InDesign قرار میدهند و یک پرینت از آن گرفته و تحویل بخش ویراستار می دهند .

 

بخش ویراستار غلط های املایی و معنایی را پیدا نموده و برای اصلاح دوباره به بخش طراحی برمی گردد ، که در نهایت هر صفحه روزنامه باید 3 عدد مهر تایید بر آن زده شود مسئول ویراستار ، سر دبیر ، دبیر گروه مربوطه باید آن را تایید کنند .

 

در نهایت بچه ها به اتاق مدیر مسئول روزنامه، آقای محمد قادری رفتند ، ایشان ضمن عذرخواهی برای عدم پذیرایی مناسب، به دلیل ماه مبارک رمضان، از حضور اعضا در دفتر روزنامه تشکر نمودند .

در پایان تمام بچه ها همراه با مدیر یک عکس یادگاری گرفتند . لازم به ذکر است صبح روز چهارشنبه عکسی از حضور اعضای موسسه  در دفتر روزنامه در صفحه اول روزنامه تابناک به چاپ رسید.

tabnak

ارسال نظر


Scroll to Top