Facebook
instagram
telegram

کرمان به مراکز کاشت حلزون شنوایی پیوست

دکتر”مریم عامی زاده” سرپرست مرکز کاشت حلزون جنوب شرق کشور در نشست خبری دراین رابطه گفت: این عمل جراحی برای کودکی دو و نیم ساله که به صورت مادرزادی دچار مشکل شنوایی بود، انجام شد.

دکتر”مریم عامی زاده” افزود: دوره توان بخشی این بیمار از ۴۰ روز آینده آغاز می شود که یکصد جلسه توانبخشی برای او در نظر گرفته می شود.

وی گفت: بهترین زمان برای کاشت حلزون شنوایی برای کودکان که از نظر مادر زادی دچار مشکل هستند قبل از سه سالگی است.

او ضمن قدردانی از حمایت های مسئولان دانشگاه در زمینه فراهم شدن این عمل جراحی در کرمان، اظهارداشت: برای اینکه این مرکز جزء مراکز فعال کشور باشد نیازمند حمایت های مسئولان و خیرین است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این نشست، گفت: انجام کاشت حلزون شنوایی در کرمان یکی از کارهای بزرگی است که در منطقه جنوب شرق کشور صورت گرفته است .

دکترعبدالرضا صباحی از بانیان راه‌اندازی مرکز کاشت حلزون شنوایی در جنوب شرق در استان کرمان قدررانی کرد و افزود: مریم عامی‌زاده از پزشکان کرمانی دوره تخصصی کاشت حلزون را گذرانده است و در راس تیم پزشکی کاشت حلزون استان کرمان قرار دارد.

 وی اضافه کرد: انجام این عمل درکرمان باعث شد خانواده هایی که برای درمان  بیمار خودازاین استان واستانهای جنوب شرق کشور رنج سفر را برای درمان عزیز خود به سایر استانهای کشورتحمل میکردند، هموار شود.

دکتر صباحی  ادامه داد: در دنیا خرید پروتز شنوایی با ارز بالایی انجام می شود و در ایران هزینه خرید این پروتز دولتی است.و پروتز شنوایی که یک دستگاه کوچک الکترونیکی است در عمل کاشت حلزون جایگزین سیستم شنوایی در بیماران ناشنوا می‌شود.

او در پایان گفت: حلزون شنوایی با ارز بالایی حدود ۱۰۰ میلیون تومان ازکشورهای خارجی خریداری می‌شود و در مراکز معدودی عمل کاشت حلزون شنوایی صورت می‌گیرد.

وی شیوع ناشنوایی در استان کرمان را  به علت ازدواج‌های فامیلی به ویژه در جنوب استان به نسبت کشور بالا دانست.

 

92/6/10

باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر


Scroll to Top